Restauracja

Smaki włoskiej kuchni interesowały nas od lat. Postawiliśmy sobie cel stworzenia miejsca, w którym będziemy mogli serwować dania kuchni włoskiej i śródziemnomorskiej w oparciu o najwyższej jakości produkty. Tak powstała restauracja MICHELE.

Pizza jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych dań kuchni włoskiej, a jej historia sięga do kilkuset lat wstecz. Choć przez lata powstały różne jej odmiany, to naszym ideałem pozostaje oryginalna pizza neapolitańska. Aby zbliżyć się do pierwowzoru, sprowadziliśmy piec opalany drewnem od Stefano Ferrary prosto z Neapolu. Piec ten jest sercem naszej restauracji i warto tu podkreślić fakt, iż jest to drugi tego typu piec w naszym kraju.

Pizzę neapolitańską przygotowuje się z pomidorów San Marzano, mozzarelli i skrapia oliwą z oliwek. Wypiekana jest w temperaturze około 485 stopni Celsjusza przez około 60-90 sekund w piecu opalanym drewnem. Do wyrobu ciasta używa się odpowiedniej mąki (typ 00), drożdży piwnych, soli morskiej i wody. Wedle tych zasad wypiekamy naszą pizzę. Ponadto w restauracji Michele oferujemy pizzę przyrządzaną z użyciem doskonałej jakości składników importowanych z Włoch (Prosciutto crudo stagionato, Prosciutto cotto, Bresaola, Salame, Salamino piccante, Pancetta, Grana Padano, Gorgonzola, Pecorino, Parmigiano Reggiano, Montasio). Staramy się nie przytłaczać jej zbyt dużą ilością dodatków, tak by zachować jak najwyższe walory smakowe naszej pizzy.

Zapraszamy również na wyśmienitą włoską kawę oraz przygotowywane przez nas desery. W to co robimy, wkładamy nasze serce, by zaoferować Państwu produkty najwyższej jakości. Nasza oferta skierowana jest do wszystkich, którzy chcą posmakować ciekawych dań, przystawek, deserów, oryginalnej włoskiej pizzy, wypić dobrą kawę, czy po prostu posiedzieć przy lampce wina. Serdecznie zapraszamy również na fanpage facebook pod adresem: facebook.com/michelefitcafe.